Zdrowie, Moda i Uroda

Sukienki letnie – propozycja idealna dla każdej figury

Uwielbiasz chodzić w sukienkach? Nie wyobrażasz sobie, aby latem przegrzewać się w niewygodnych spodniach? Ten wpis jest właśnie dla Ciebie! Stworzyliśmy go z myślą o wszystkich pasjonatkach mody, które szukają inspiracji na letni czas. Prezentujemy poniżej ciekawe pomysły na to, jak nosić letnie sukienki niezależnie od figury. Jesteś typem gruszki czy jabłka? A może klepsydra najlepiej opisuje kształt Twojej sylwetki? To zupełnie bez znaczenia! Sukienki na lato to propozycja całkowicie uniwersalna.

Sukienki letnie a figura klepsydry

Twoja figura kształtem przypomina klepsydrę? W takim razie wpisujesz się w ideał współczesnej kobiecej figury. Taka sylwetka to wiele atutów, które możesz zaprezentować, zakładając letnie sukienki dopasowane do Twojej figury. Na co powinnaś zwrócić uwagę w sposób szczególny? Wybieraj takie sukienki, które podkreślą Twoją szczupłą talię. Nie musisz przejmować się długością – przy takiej figurze doskonale będziesz się prezentować zarówno w sukienkach mini, jak i maxi. Kobiety o sylwetce klepsydry mogą bez żadnych obaw sięgnąć po sukienki, które są wiązane w pasie.

Sukienki letnie a figura w typie jabłka

Nietrudno znaleźć kobiety o figurze jabłka, które żyją w przekonaniu, że ich figura jest przeciwwskazaniem do zakładania sukienek. Pragniemy podkreślić to z całą siłą – jest to absolutna nieprawda! Jeżeli masz figurę w typie jabłko, to w odpowiednio dobranej kreacji będziesz prezentować się olśniewająco. Ważne jest jednak, abyś zwróciła uwagę na kilka elementów. Po pierwsze, cechy charakterystyczne Twojej figury to zaokrąglone biodra oraz brzuch. Zapewne masz też obfity biust. Zastanów się, które aspekty chcesz podkreślić, a które nieco zatuszować i wybierz taką sukienkę, która będzie miała odpowiedni krój. Chcesz zwrócić uwagę na swoje piękne piersi? Postaw na letnie sukienki z dekoltem!

Sukienki letnie a figura w typie gruszki

Jeżeli nie klasyczna klepsydra czy lekko zaokrąglone jabłko, to może pełna majestatu gruszka? Jest to jeden z typów sylwetki, który u kobiet występuje bardzo często. Charakteryzuje się obfitymi udami oraz biodrami. Te elementy kobiecej figury często są powodem kompleksów. Letnie sukienki z odcięciem w talii i rozszerzonym dołem pozwolą Ci ukryć drobne niedoskonałości. Możesz też postawić na sukienki wiązane w talii. Istotne jest, abyś wybierała kreacje nieco luźniejsze, które nie będą nazbyt opinać Twojego ciała.